4ms Power Brick (90W)
HomeStore
4ms Power Brick (90W)
4ms Power Brick (90W)
4ms POWERBRICK90W Overview
This 90W Power Brick from 4ms is made for powering 4ms Pods and Row Power modules. The power brick supports worldwide power from 100 to 240 VAC at 50/60 Hz delivering between 15 and 20 VDC output at 90W. The DC output features a 5.5mm center positive barrel connector with a 2.1mm inner diameter.
15 to 20 VDC Positive center 2.1mm barrel plug Minimum 30W output power Low-noise output
In the Box
  • 4ms Power Brick (90W)
  • Limited 1-Year Manufacturer Warranty
    4ms POWERBRICK90W Specs
    Key Specs
    AC Input Power
    100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
    Output Voltage
    20 VDC
    Number of Connections
    1 x IEC Male
    Electrical
    AC Input Power
    100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
    Output Voltage
    20 VDC
    Environmental
    Environmental Protection
    No
    General
    Number of Connections
    1 x IEC Male
    Packaging Info
    Package Weight
    1.035 lb
    Box Dimensions (LxWxH)
    7.5 x 4.85 x 2.2"
    -70%
    4ms Power Brick (90W)—
    4ms Power Brick (90W)
    4ms POWERBRICK90W Overview
    In the Box
    • 4ms Power Brick (90W)
      4ms POWERBRICK90W Specs
      Key Specs
      100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
      20 VDC
      Electrical
      100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
      20 VDC
      Environmental
      Environmental Protection
      No
      General
      Packaging Info
      Package Weight
      1.035 lb
      Box Dimensions (LxWxH)
      7.5 x 4.85 x 2.2"
      Product Information
      Shipping & Returns
      Description
      4ms POWERBRICK90W Overview
      • 4ms Power Brick (90W)
        4ms POWERBRICK90W Specs
        100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
        20 VDC
        100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
        20 VDC
        7.5 x 4.85 x 2.2"
        4ms Power Brick (90W) | Tanotis