ABRACON ABM8-48.000MHZ-B2-T Crystal, 48 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8 Series
HomeStore
This is a Crystal, 48 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8 Series product from ABRACON with the model number ABM8-48.000MHZ-B2-T
Product details
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Min -20°C
Operating Temperature Max 70°C
Crystal Case SMD, 3.2mm x 2.5mm
Product Range ABM8 Series
Frequency Stability + / - 50ppm
Frequency Tolerance + / - 20ppm
Frequency Nom 48MHz
Other details
Brand ABRACON
Part Number ABM8-48.000MHZ-B2-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Max 70°C
Product Range ABM8 Series
Frequency Nom 48MHz
Other details
Brand ABRACON
Description
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Max 70°C
Frequency Nom 48MHz
ABRACON ABM8-48.000MHZ-B2-T Crystal, 48 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8 Series | Tanotis