Abracon ABM8AIG-24.000MHZ-82Z-T Crystal 24 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 50 ppm 8 pF 20 ABM8AIG Series
HomeStore
This is a Crystal, 24 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 50 ppm, 8 pF, 20 ppm, ABM8AIG Series product from ABRACON with the model number ABM8AIG-24.000MHZ-82Z-T
Product details
Frequency Nom 24MHz
Crystal Case SMD, 3.2mm x 2.5mm
Frequency Stability + / - 50ppm
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance + / - 20ppm
Product Range ABM8AIG Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 125°C
Other details
Brand ABRACON
Part Number ABM8AIG-24.000MHZ-82Z-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
Abracon ABM8AIG-24.000MHZ-82Z-T Crystal 24 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 50 ppm 8 pF 20 ABM8AIG Series - Image 2
Product details
Frequency Nom 24MHz
Load Capacitance 8pF
Product Range ABM8AIG Series
Other details
Brand ABRACON
Description
Frequency Nom 24MHz
Load Capacitance 8pF
Abracon ABM8AIG-24.000MHZ-82Z-T Crystal 24 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 50 ppm 8 pF 20 ABM8AIG Series | Tanotis