
AMP - TE CONNECTIVITY 5352115-1 Connector, Z-PACK Series, Hard Metric (HM), 55 Contacts, Receptacle, 2 mm, Press Fit
AMP - TE CONNECTIVITY 5352115-1 Connector, Z-PACK Series, Hard Metric (HM), 55 Contacts, Receptacle, 2 mm, Press Fit
Product details
| Product Range | Z-PACK Series |
| Connector Type | Hard Metric (HM) |
| No. of Contacts | 55Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Pitch Spacing | 2mm |
| Contact Termination Type | Press Fit |
| No. of Rows | 5Rows |
| Row Pitch | 2mm |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | AMP - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 5352115-1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $15.20
-70%$15.20
$4.56AMP - TE CONNECTIVITY 5352115-1 Connector, Z-PACK Series, Hard Metric (HM), 55 Contacts, Receptacle, 2 mm, Press Fit
Product details
| Product Range | Z-PACK Series |
| Connector Type | Hard Metric (HM) |
| No. of Contacts | 55Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Pitch Spacing | 2mm |
| Contact Termination Type | Press Fit |
| No. of Rows | 5Rows |
| Row Pitch | 2mm |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | AMP - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 5352115-1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Z-PACK Series |
| Connector Type | Hard Metric (HM) |
| No. of Contacts | 55Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Pitch Spacing | 2mm |
| Contact Termination Type | Press Fit |
| No. of Rows | 5Rows |
| Row Pitch | 2mm |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | AMP - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 5352115-1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



