
AMP - TE CONNECTIVITY 554808-1 D SUB SCREWLOCK, 6-32 UNC-2A
Product details
| Product Range | CHAMP Series |
| Screw Length | 15.113mm |
| Thread Size - Metric | M3.5 |
| Thread Size - Imperial | 6-32 UNC-2A |
| Connector Shell Size | - |
Other details
| Brand | AMP - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 554808-1 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
AMP - TE CONNECTIVITY 554808-1 D SUB SCREWLOCK, 6-32 UNC-2A
Product details
| Product Range | CHAMP Series |
| Screw Length | 15.113mm |
| Thread Size - Metric | M3.5 |
| Thread Size - Imperial | 6-32 UNC-2A |
| Connector Shell Size | - |
Other details
| Brand | AMP - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 554808-1 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | CHAMP Series |
| Screw Length | 15.113mm |
| Thread Size - Metric | M3.5 |
| Thread Size - Imperial | 6-32 UNC-2A |
| Connector Shell Size | - |
Other details
| Brand | AMP - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 554808-1 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




