
Amphenol PCD M85049/90-17W02 04P7199 New
Product details
| Connector Shell Size | 17 |
| Cable Diameter Max | 12.95mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MIL-DTL-38999 Series III, SC39 and RNJ LP Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/90-17W02 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $123.65
-70%$123.65
$37.09Amphenol PCD M85049/90-17W02 04P7199 New
Product details
| Connector Shell Size | 17 |
| Cable Diameter Max | 12.95mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MIL-DTL-38999 Series III, SC39 and RNJ LP Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/90-17W02 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Shell Size | 17 |
| Cable Diameter Max | 12.95mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MIL-DTL-38999 Series III, SC39 and RNJ LP Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/90-17W02 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













