AMPHENOL SINE/TUCHEL ARB12-102PAR-L018 AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 102P, 25A, BLK
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Product Range
ARB Series
No. of Positions
102Ways
Open menu
Connector Body Material
Thermoplastic Body
Voltage Rating
250V
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
(View Associated Connectors)
Find similar products
Gender
Receptacle
Open menu
For Use With
Amphenol ARB Series Pin Contacts
IP Rating
IP68, IP69K
Current Rating
25A
Other details
Brand AMPHENOL SINE/TUCHEL
Part Number ARB12-102PAR-L018
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Product Range
ARB Series
No. of Positions
102Ways
Connector Body Material
Thermoplastic Body
Voltage Rating
250V
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
(View Associated Connectors)
Gender
Receptacle
For Use With
IP Rating
IP68, IP69K
Current Rating
25A
Other details
Brand AMPHENOL SINE/TUCHEL
Part Number ARB12-102PAR-L018
102Ways
250V
25A
Part Number ARB12-102PAR-L018
AMPHENOL SINE/TUCHEL ARB12-102PAR-L018 AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 102P, 25A, BLK | Tanotis