AMPHENOL SINE/TUCHEL AT16-18PA-EK02 AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 18POS, 13A
HomeStore
Product details
Product Range: AT Series
Gender: Receptacle (View Associated Connectors)
No. of Positions: 18Ways
For Use With: Amphenol AT Series Size 16 20-14AWG Automotive Pin Contacts
Connector Body Material: Thermoplastic Body
IP Rating: IP67
Voltage Rating: 250V
Current Rating: 13A
Other details
Brand AMPHENOL SINE/TUCHEL
Part Number AT16-18PA-EK02
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
AMPHENOL SINE/TUCHEL AT16-18PA-EK02 AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 18POS, 13A - Image 2
Product details
Product Range: AT Series
No. of Positions: 18Ways
IP Rating: IP67
Voltage Rating: 250V
Current Rating: 13A
Other details
Brand AMPHENOL SINE/TUCHEL
Part Number AT16-18PA-EK02
No. of Positions: 18Ways
Voltage Rating: 250V
Current Rating: 13A
Part Number AT16-18PA-EK02
AMPHENOL SINE/TUCHEL AT16-18PA-EK02 AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 18POS, 13A | Tanotis