
AMPHENOL SINE/TUCHEL T 3476 001 Circular Connector, C091A Series, Cable Mount Receptacle, 7 Contacts, Solder Socket, Metal Body
AMPHENOL SINE/TUCHEL T 3476 001 Circular Connector, C091A Series, Cable Mount Receptacle, 7 Contacts, Solder Socket, Metal Body
Product details
| Connector Body Plating | - |
| No. of Contacts | 7Contacts |
| Contact Plating | Silver |
| Coupling Style | - |
| Circular Connector Shell Style | Cable Mount Receptacle |
| Product Range | C091A Series |
| Contact Material | - |
| Circular Contact Type | Solder Socket |
| Connector Body Material | Metal Body |
Other details
| Brand | AMPHENOL SINE/TUCHEL |
| Part Number | T 3476 001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
AMPHENOL SINE/TUCHEL T 3476 001 Circular Connector, C091A Series, Cable Mount Receptacle, 7 Contacts, Solder Socket, Metal Body
Product details
| Connector Body Plating | - |
| No. of Contacts | 7Contacts |
| Contact Plating | Silver |
| Coupling Style | - |
| Circular Connector Shell Style | Cable Mount Receptacle |
| Product Range | C091A Series |
| Contact Material | - |
| Circular Contact Type | Solder Socket |
| Connector Body Material | Metal Body |
Other details
| Brand | AMPHENOL SINE/TUCHEL |
| Part Number | T 3476 001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Body Plating | - |
| No. of Contacts | 7Contacts |
| Contact Plating | Silver |
| Coupling Style | - |
| Circular Connector Shell Style | Cable Mount Receptacle |
| Product Range | C091A Series |
| Contact Material | - |
| Circular Contact Type | Solder Socket |
| Connector Body Material | Metal Body |
Other details
| Brand | AMPHENOL SINE/TUCHEL |
| Part Number | T 3476 001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









