
ARCOLECTRIC L104100NAA Neon Indicator, Chrome Bezel, 250 V, Wire Leaded, Red, 6.3 mm, Round with Flat Top, 20 mA
ARCOLECTRIC L104100NAA Neon Indicator, Chrome Bezel, 250 V, Wire Leaded, Red, 6.3 mm, Round with Flat Top, 20 mA
Product details
| Illumination Colour | Red |
| Lamp Base Type | Wire Leaded |
| Lens Shape | Round with Flat Top |
| Current Rating | 20mA |
| Mounting Hole Dia | 6.3mm |
| Supply Voltage | 250V |
| Product Range | 1041 Series |
Other details
| Brand | ARCOLECTRIC |
| Part Number | L104100NAA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $10.27
-70%$10.27
$3.08ARCOLECTRIC L104100NAA Neon Indicator, Chrome Bezel, 250 V, Wire Leaded, Red, 6.3 mm, Round with Flat Top, 20 mA
Product details
| Illumination Colour | Red |
| Lamp Base Type | Wire Leaded |
| Lens Shape | Round with Flat Top |
| Current Rating | 20mA |
| Mounting Hole Dia | 6.3mm |
| Supply Voltage | 250V |
| Product Range | 1041 Series |
Other details
| Brand | ARCOLECTRIC |
| Part Number | L104100NAA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Illumination Colour | Red |
| Lamp Base Type | Wire Leaded |
| Lens Shape | Round with Flat Top |
| Current Rating | 20mA |
| Mounting Hole Dia | 6.3mm |
| Supply Voltage | 250V |
| Product Range | 1041 Series |
Other details
| Brand | ARCOLECTRIC |
| Part Number | L104100NAA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



