BANNER ENGINEERING JB-8M8-M12-N4 JUNCTION BLOCK, 8PORT M8, 8 NPN, IP67
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Input Connection Type
M12 Connector - 12 Pole
Open menu
No. of Output Ports
8Ports
Open menu
IP Rating
IP67
Find similar products
Output Type
M8 Connector - 3 Pole
Product Range
JB Series
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
Other details
Brand BANNER ENGINEERING
Part Number JB-8M8-M12-N4
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Input Connection Type
M12 Connector - 12 Pole
No. of Output Ports
8Ports
IP Rating
IP67
Output Type
M8 Connector - 3 Pole
Product Range
JB Series
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
Other details
Brand BANNER ENGINEERING
Part Number JB-8M8-M12-N4
M12 Connector - 12 Pole
M8 Connector - 3 Pole
Part Number JB-8M8-M12-N4
You may also like
-70%NEW
Thumbnail 1
NEW
Thumbnail 1
Tenma 72-14344 Connector Adapter Banana - 2mm 1 Ways Jack 4mm Plug
-70%NEW