Bourns PWR220T-35-4R70J PWR220T-35-4R70J Through Hole Resistor 4.7 ohm PWR220T-35 35 W ± 5% TO-220 250 V
HomeStore
  • High Power Resistor
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR220T-35-4R70J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Application Note EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • High Power Resistor
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR220T-35-4R70J
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number PWR220T-35-4R70J
Bourns PWR220T-35-4R70J PWR220T-35-4R70J Through Hole Resistor 4.7 ohm PWR220T-35 35 W ± 5% TO-220 250 V | Tanotis