BOURNS PWR263S-35-2000F SMD Current Sense Resistor, 200 ohm, 35 W, TO-263 (D2PAK), ± 1%, PWR263S Series
Product details
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 35W |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Resistance | 200ohm |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | PWR263S Series |
| Resistor Case Style | TO-263 (D2PAK) |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | PWR263S-35-2000F |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Power Rating | 35W |
| Resistance | 200ohm |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
| Power Rating | 35W |
| Resistance | 200ohm |