BOURNS RSW-100-50 Current Shunt, 0.5 mohm, 50 mV O/P, 100 A, 0.25 %, -40 °C, 70 °C, Riedon RSW Series
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Current Rating
100A
Open menu
Operating Temperature Min
-40°C
Product Range
Riedon RSW Series
Find similar products
Accuracy
0.25%
Operating Temperature Max
70°C
SVHC
Lead (25-Jun-2025)
Other details
Brand BOURNS
Part Number RSW-100-50
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Current Rating
100A
Open menu
Operating Temperature Min
-40°C
Product Range
Riedon RSW Series
Accuracy
0.25%
Operating Temperature Max
70°C
SVHC
Lead (25-Jun-2025)
Other details
Brand BOURNS
Part Number RSW-100-50
100A
-40°C
0.25%
70°C
Part Number RSW-100-50
BOURNS RSW-100-50 Current Shunt, 0.5 mohm, 50 mV O/P, 100 A, 0.25 %, -40 °C, 70 °C, Riedon RSW Series | Tanotis