C & K COMPONENTS 8121SD3V3GE Pushbutton Switch, Momentary Spring Return, SPDT, 120 V, 28 V, 1 A, Solder
HomeStore
This is a Pushbutton Switch, Momentary Spring Return, SPDT, 120 V, 28 V, 1 A, Solder product from C & K COMPONENTS with the model number 8121SD3V3GE
Product details
Switch Operation Momentary Spring Return
Contact Configuration SPDT
Contact Voltage AC Nom 120V
Contact Voltage DC Nom 28V
Contact Current Max 1A
Switch Terminals Solder
Product Range -
Other details
Brand C & K COMPONENTS
Part Number 8121SD3V3GE
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Contact Configuration SPDT
Contact Voltage AC Nom 120V
Contact Voltage DC Nom 28V
Contact Current Max 1A
Switch Terminals Solder
Product Range -
Other details
Brand C & K COMPONENTS
Part Number 8121SD3V3GE
Description
Contact Voltage AC Nom 120V
Contact Voltage DC Nom 28V
Contact Current Max 1A
Part Number 8121SD3V3GE
C & K COMPONENTS 8121SD3V3GE Pushbutton Switch, Momentary Spring Return, SPDT, 120 V, 28 V, 1 A, Solder | Tanotis