CAMDENBOSS CAX2TY350 2U Steel Cantilever Tray for 19" Rack Enclosure - 350mm Deep
HomeStore
  • Manufactured in 1.5mm thick steel
  • 19" assembly with four anchoring points on front
  • Standard ventilation slots
  • Front fastening 2U height
  • RAL 7016 colour epoxy paint
  • Recommended maximum static load: 10/20kg
  • Screws not included
  • 350mm depth
Product details
External Depth - Imperial 13.78"
Rack U Height 2U
External Depth - Metric 350mm
External Width - Imperial 19"
External Width - Metric 483mm
Product Range -
For Use With 19" Rack Cabinets
Other details
Brand CAMDENBOSS
Part Number CAX2TY350
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Standard ventilation slots
  • Front fastening 2U height
  • RAL 7016 colour epoxy paint
  • Screws not included
  • 350mm depth
Product details
Rack U Height 2U
External Depth - Metric 350mm
External Width - Imperial 19"
External Width - Metric 483mm
Product Range -
For Use With 19" Rack Cabinets
Other details
Brand CAMDENBOSS
Part Number CAX2TY350
Description
  • 350mm depth
External Depth - Metric 350mm
External Width - Imperial 19"
External Width - Metric 483mm
For Use With 19" Rack Cabinets
Part Number CAX2TY350
CAMDENBOSS CAX2TY350 2U Steel Cantilever Tray for 19" Rack Enclosure - 350mm Deep | Tanotis