CGS - TE CONNECTIVITY HSA25R01J Resistor, 0.01 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, 0.01 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number HSA25R01J
Product details
Resistance 0.01ohm
Power Rating 25W
Voltage Rating 550V
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA25R01J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 0.01ohm
Power Rating 25W
Voltage Rating 550V
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA25R01J
Description
Resistance 0.01ohm
Power Rating 25W
Voltage Rating 550V
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number HSA25R01J
CGS - TE CONNECTIVITY HSA25R01J Resistor, 0.01 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound | Tanotis