CIF DW101010 Twist Drill Bit Milling 3.17mm 38mm Overall Length
HomeStore
The DW101010 is a 0.2mm mono-piece Angled Engraving Bit with queue 3.17mm.
  • High precision tool to etch tracks
  • 90° Conical angle
Applications
Industrial
Product details
Drill Bit Size Metric 3.17mm
Drill Bit Size Imperial -
Effective Length -
Overall Length 38mm
Product Range -
Other details
Brand CIF
Part Number DW101010
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • 90° Conical angle
Applications
Industrial
Product details
Drill Bit Size Metric 3.17mm
Drill Bit Size Imperial -
Effective Length -
Overall Length 38mm
Product Range -
Other details
Brand CIF
Part Number DW101010
Description
Drill Bit Size Metric 3.17mm
Overall Length 38mm
Part Number DW101010
You may also like
-70%NEW
Thumbnail 1
RUKO 214031 Twist Drill Bit, 3.1mm, 36mm Effective, 65mm Overall
-70%NEW
Thumbnail 1
RUKO 214063 Twist Drill Bit, 6.3mm, 63mm Effective, 101mm Overall
-70%NEW
RUKO 215010 Twist Drill Bit, HSS, 1mm, 12mm Effective, 34mm Overall
NEW
Ruko 214027 Twist Drill Bit 2.7mm 33mm Effective 61mm Overall
-70%NEW
RUKO 214 007 Twist Drill Bit, HSS, 0.7mm, 9mm Effective, 28mm Overall
-70%NEW
RUKO 214013 Twist Drill Bit, HSS DIN338, 1.3mm, 16mm Effective, 38mm Overall
NEW
RUKO 201 019 Twist Drill Bit, HSS, 1.9mm, 22mm Effective, 46mm Overall
-70%NEW
RUKO 214010 Twist Drill Bit, HSS DIN338, 1mm, 12mm Effective, 34mm Overall
Ruko 101026RO Drill Bit Set Step Spiral Fluted HSS 0.9 " 1 2 3 Piece
CIF DUFD1 Twist Drill Bit, Milling, 2mm, 8mm Effective Length
CK TOOLS 424042 Twist Drill Bit, Pilot, 6.35mm, 102mm Overall Length
CIF DW101010 Twist Drill Bit Milling 3.17mm 38mm Overall Length | Tanotis