COILCRAFT 1812SMS-82NGLC Air Core Inductor, 82 nH, 2.5 A, Midi Spring Series, � 2%, 4.95mm x 3.56mm x 4.2mm, 9400 �ohm
HomeStore
Applications
Automotive
Product details
Self Resonant Frequency Min 1.3GHz
DC Resistance Max 0.0094ohm
Packaging Cut Tape
Air Core Inductor Case 4.95mm x 3.56mm x 4.2mm
Inductance Tolerance � 2%
Product Range Midi Spring Series
RMS Current (Irms) 2.5A
Inductance 82nH
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number 1812SMS-82NGLC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max 0.0094ohm
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance � 2%
RMS Current (Irms) 2.5A
Inductance 82nH
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number 1812SMS-82NGLC
Description
DC Resistance Max 0.0094ohm
Inductance Tolerance � 2%
RMS Current (Irms) 2.5A
Inductance 82nH
Part Number 1812SMS-82NGLC
COILCRAFT 1812SMS-82NGLC Air Core Inductor, 82 nH, 2.5 A, Midi Spring Series, � 2%, 4.95mm x 3.56mm x 4.2mm, 9400 �ohm | Tanotis