COILCRAFT LPD6235-103MRC Inductor, Coupled, 10 µH, 20%, 0.07 ohm, 1.4 A, 6mm x 6mm x 3.5mm
HomeStore
This is a Inductor, Coupled, 10 µH, 20%, 0.07 ohm, 1.4 A, 6mm x 6mm x 3.5mm product from COILCRAFT with the model number LPD6235-103MRC
Product details
Product Range LPD6235 Series
Inductance, Parallel 10µH
RMS Current - Parallel 1.4A
Saturation Current - Parallel 2.5A
Coupled Inductor Case 6mm x 6mm x 3.5mm
DC Resistance Max - Parallel 0.07ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPD6235-103MRC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Product Range LPD6235 Series
Inductance, Parallel 10µH
RMS Current - Parallel 1.4A
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPD6235-103MRC
Description
Inductance, Parallel 10µH
RMS Current - Parallel 1.4A
Part Number LPD6235-103MRC
COILCRAFT LPD6235-103MRC Inductor, Coupled, 10 µH, 20%, 0.07 ohm, 1.4 A, 6mm x 6mm x 3.5mm | Tanotis