COILCRAFT LPR6235-253LMRB Inductor, Coupled, 25 µH, 13.7 ohm, 6mm x 6mm x 3.5mm
HomeStore
This is a Inductor, Coupled, 25 µH, 13.7 ohm, 6mm x 6mm x 3.5mm product from COILCRAFT with the model number LPR6235-253LMRB
Product details
Product Range LPR6235 Series
Inductance, Parallel 25µH
RMS Current - Parallel -
Saturation Current - Parallel 1.3A
Coupled Inductor Case 6mm x 6mm x 3.5mm
DC Resistance Max - Parallel 13.7ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPR6235-253LMRB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range LPR6235 Series
Inductance, Parallel 25µH
RMS Current - Parallel -
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPR6235-253LMRB
Description
Inductance, Parallel 25µH
Part Number LPR6235-253LMRB
COILCRAFT LPR6235-253LMRB Inductor, Coupled, 25 µH, 13.7 ohm, 6mm x 6mm x 3.5mm | Tanotis