Coilcraft XAL6060-562MEC XAL6060-562MEC Power Inductor (SMD) 5.6 µH 10 A Shielded 9.9 XAL6060 6.56mm x 6.36mm 6.1mm
HomeStore
This is a XAL6060-562MEC Power Inductor (SMD) , 5.6 µH, 10 A, Shielded, 9.9 A, XAL6060, 6.56mm x 6.36mm x 6.1mm product from COILCRAFT with the model number XAL6060-562MEC
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number XAL6060-562MEC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number XAL6060-562MEC
Description
Part Number XAL6060-562MEC
Coilcraft XAL6060-562MEC XAL6060-562MEC Power Inductor (SMD) 5.6 µH 10 A Shielded 9.9 XAL6060 6.56mm x 6.36mm 6.1mm | Tanotis