DIGILENT MCC USB-202 MULTIFUNCTION DAQ DEVICE, 150KHZ/500KSPS
HomeStore
Product details
No. of Channels: 8Channels
Sampling Rate: 500kSPS
Input Voltage Max: -
Input Current Max: 500mA
Bandwidth: 150kHz
External Height: 28.96mm
External Width: 82.8mm
External Depth: 117.86mm
Product Range: USB-200 Series
Other details
Brand DIGILENT
Part Number MCC USB-202
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
DIGILENT MCC USB-202 MULTIFUNCTION DAQ DEVICE, 150KHZ/500KSPS - Image 2
Product details
No. of Channels: 8Channels
Sampling Rate: 500kSPS
Input Voltage Max: -
Input Current Max: 500mA
Bandwidth: 150kHz
External Height: 28.96mm
External Width: 82.8mm
External Depth: 117.86mm
Product Range: USB-200 Series
Other details
Brand DIGILENT
Part Number MCC USB-202
Input Current Max: 500mA
Bandwidth: 150kHz
External Height: 28.96mm
External Width: 82.8mm
External Depth: 117.86mm