EATON BUSSMANN SERIES BK/AGC-12-R FUSE, CARTRIDGE, 12A, 6.3X32MM, FAST ACTING
HomeStore
This is a FUSE, CARTRIDGE, 12A, 6.3X32MM, FAST ACTING product from EATON BUSSMANN SERIES with the model number BK/AGC-12-R
Product details
Voltage Rating V AC 32V
Fuse Current 12A
Fuse Size Imperial 1/4" x 1-1/4"
Blow Characteristic Fast Acting
Product Range AGC Series
Breaking Capacity Current AC 1kA
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand EATON BUSSMANN SERIES
Part Number BK/AGC-12-R
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V AC 32V
Fuse Current 12A
Product Range AGC Series
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand EATON BUSSMANN SERIES
Part Number BK/AGC-12-R
Description
Voltage Rating V AC 32V
Fuse Current 12A
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Part Number BK/AGC-12-R
EATON BUSSMANN SERIES BK/AGC-12-R FUSE, CARTRIDGE, 12A, 6.3X32MM, FAST ACTING | Tanotis