ECS INC INTERNATIONAL ECS-TXO-32CSMV-320-AN-TR TCXO, 32 MHz, 0.5 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, Clipped Sinewave, 3.465 VDC
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Frequency Nom
32MHz
Open menu
Oscillator Case
SMD, 3.2mm x 2.5mm
Supply Voltage Nom
3.465VDC
Open menu
Operating Temperature Min
-40°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Find similar products
Frequency Stability + / -
0.5ppm
Oscillator Output Compatibility
Clipped Sinewave
Product Range
MultiVolt ECS-TXO-32CSMV Series
Operating Temperature Max
85°C
Other details
Brand ECS INC INTERNATIONAL
Part Number ECS-TXO-32CSMV-320-AN-TR
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Frequency Nom
32MHz
Oscillator Case
SMD, 3.2mm x 2.5mm
Supply Voltage Nom
3.465VDC
Operating Temperature Min
-40°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Frequency Stability + / -
0.5ppm
Clipped Sinewave
Product Range
Operating Temperature Max
85°C
Other details
Brand ECS INC INTERNATIONAL
32MHz
SMD, 3.2mm x 2.5mm
3.465VDC
-40°C
0.5ppm
85°C
ECS INC INTERNATIONAL ECS-TXO-32CSMV-320-AN-TR TCXO, 32 MHz, 0.5 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, Clipped Sinewave, 3.465 VDC | Tanotis