Fujinon Duvo HZK 24-300mm Portable Zoom Lens (ARRI PL)
HomeStore
Fujinon Duvo HZK24-300 Overview
UPC: 074100002851
In the Box
  • Limited 2-Year Manufacturer Warranty
Additional Resources
    Fujinon Duvo HZK24-300Specs
    Sensor Compatibility
    2/3", 1/2", 1/3", Super 35, Full Frame CMOS (16:9)
    Focal Length
    24 to 300mm
    With Extender: 36 to 450mm
    Built-In Extender
    1.5x (Manual)
    Zoom Ratio
    12.5x (Servo)
    Maximum Aperture
    f/2.9
    Macro
    Yes
    Optical Image Stabilization
    No
    Dimensions
    10.6" / 26.9Ā cm (L)
    Weight
    6.5Ā lb / 2.9Ā kg
    Packaging Info
    Package Weight
    12.55 lb
    Box Dimensions (LxWxH)
    21.5 x 15.7 x 13.7"
    -70%
    UPC: 074100002851
    In the Box
    Additional Resources
      Fujinon Duvo HZK24-300Specs
      Sensor Compatibility
      Focal Length
      24 to 300mm
      With Extender: 36 to 450mm
      Built-In Extender
      1.5x (Manual)
      Zoom Ratio
      12.5x (Servo)
      Maximum Aperture
      f/2.9
      Macro
      Yes
      Optical Image Stabilization
      No
      Dimensions
      10.6" / 26.9Ā cm (L)
      Weight
      6.5Ā lb / 2.9Ā kg
      Packaging Info
      Package Weight
      12.55 lb
      Box Dimensions (LxWxH)
      21.5 x 15.7 x 13.7"
      Product Information
      Shipping & Returns
      Description
        Fujinon Duvo HZK24-300Specs
        24 to 300mm
        With Extender: 36 to 450mm
        10.6" / 26.9Ā cm (L)
        21.5 x 15.7 x 13.7"