HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY RN73C1J10KBTDF SMD Chip Resistor, 10 kohm, ± 0.1%, 62.5 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Resistance
10kohm
Open menu
Power Rating
62.5mW
Open menu
Resistor Technology
Thin Film
Product Range
RN73 Series
Voltage Rating
50V
Product Width
0.85mm
Operating Temperature Max
155°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Find similar products
Resistance Tolerance
± 0.1%
Resistor Case / Package
0603 [1608 Metric]
Resistor Type
Precision
Temperature Coefficient
± 10ppm/°C
Product Length
1.6mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Other details
Brand HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY
Part Number RN73C1J10KBTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Resistance
10kohm
Power Rating
62.5mW
Resistor Technology
Thin Film
Product Range
RN73 Series
Voltage Rating
50V
Product Width
0.85mm
Operating Temperature Max
155°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Resistance Tolerance
± 0.1%
Resistor Case / Package
0603 [1608 Metric]
Resistor Type
Precision
Temperature Coefficient
± 10ppm/°C
Product Length
1.6mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Other details
Part Number RN73C1J10KBTDF
10kohm
62.5mW
50V
0.85mm
155°C
± 0.1%
± 10ppm/°C
1.6mm
-55°C
Part Number RN73C1J10KBTDF
HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY RN73C1J10KBTDF SMD Chip Resistor, 10 kohm, ± 0.1%, 62.5 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision | Tanotis