IMO PRECISION CONTROLS 21.95MV/10-E Terminal Block, Header, 5.08 mm, 10 Ways, 20 A, 320 V, Through Hole Vertical
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Pitch Spacing
5.08mm
Rated Current
20A
Block Orientation
Through Hole Vertical
Find similar products
No. of Positions
10Ways
Open menu
Rated Voltage
320V
Product Range
21.95MV
Other details
Brand IMO PRECISION CONTROLS
Part Number 21.95MV/10-E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Pitch Spacing
5.08mm
Rated Current
20A
Block Orientation
Through Hole Vertical
No. of Positions
10Ways
Open menu
Rated Voltage
320V
Product Range
21.95MV
Other details
Brand IMO PRECISION CONTROLS
Part Number 21.95MV/10-E
5.08mm
20A
10Ways
320V
Part Number 21.95MV/10-E
IMO PRECISION CONTROLS 21.95MV/10-E Terminal Block, Header, 5.08 mm, 10 Ways, 20 A, 320 V, Through Hole Vertical | Tanotis