INFINEON XMC1404Q048X0064AAXTMA1 ARM MCU, XMC1000 Family XMC1400 Series Microcontrollers, ARM Cortex-M0, 32 bit, 48 MHz, 64 KB
HomeStore
Product Overview
  • 64KB flash, 16KB RAM
  • Supply voltage range from 1.8 to 5.5V
  • Peripherals clock: 96MHZ