JOHANSON TECHNOLOGY 0433AT62A0020E ANTENNA, AT62
- Extreme temperature stability (~2ppm)
- 2X-3X higher dielectric constant than any FR4, PCB or standard plastic
- 125�C Rating capable
- -4dBi Typical peak and average gain
- -40 to +85�C operating temperature
Applications
Wireless, RF Communications
Product details
| Antenna Case Size | 25mm x 5mm x 1.2mm |
| Centre Frequency | 433MHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | JOHANSON TECHNOLOGY |
| Part Number | 0433AT62A0020E |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
- 125�C Rating capable
Applications
Wireless, RF Communications
Product details
| Centre Frequency | 433MHz |
| Product Range | - |
Other details
Description
| Centre Frequency | 433MHz |