LITTELFUSE 021501.6HXP FUSE, CARTRIDGE, 1.6A, 5X20MM, SLOW BLOW
HomeStore
This is a FUSE, CARTRIDGE, 1.6A, 5X20MM, SLOW BLOW product from LITTELFUSE with the model number 021501.6HXP
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 1.6A
Fuse Size Imperial 0.2" x 0.79"
Blow Characteristic Slow Blow
Product Range Slo-Blo 215 Series
Breaking Capacity Current AC 1.5kA
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 021501.6HXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 1.6A
Blow Characteristic Slow Blow
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 021501.6HXP
Description
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 1.6A
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Part Number 021501.6HXP
LITTELFUSE 021501.6HXP FUSE, CARTRIDGE, 1.6A, 5X20MM, SLOW BLOW | Tanotis