LITTELFUSE 02171.25MXP Cartridge Fuse, 217 Series, 1.25 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A
HomeStore
This is a Cartridge Fuse, 217 Series, 1.25 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A product from LITTELFUSE with the model number 02171.25MXP
Product details
Product Range 217 Series
Fuse Current 1.25A
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Fuse Size Imperial 0.2" x 0.79"
Breaking Capacity Current AC 35A
Blow Characteristic Fast Acting
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 02171.25MXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range 217 Series
Fuse Current 1.25A
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 02171.25MXP
Description
Fuse Current 1.25A
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Part Number 02171.25MXP
You may also like
-70%NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 742701112 Ferrite Core, Cylindrical, 350 ohm, 7.5 mm Length, 25.4 mm ID, 35.6 mm OD
NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 686718200001 Ribbon Cable, 7.87 ", 200 mm, Opposite Sided Contacts, White
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 686720050001 Ribbon Cable, 1.97 ", 50 mm, Opposite Sided Contacts, White
-70%NEW
Wurth Elektronik 686615200001 FFC / FPC Cable 15 Core 1 mm Same Sided Contacts 7.9 " 200
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 614004134726 USB Connector, USB Type A, USB 2.0, Receptacle, 4 Ways, Through Hole Mount, Right Angle
-70%NEW
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 6.8765E+11 Ribbon Cable, 3.9 ", 100 mm, White, 50 Core