
LITTELFUSE 0452012.MRL Fuse, Surface Mount, NANO2 Slo-Blo 452 Series, 12 A, 72 V, 75 V, Slow Blow, SMD
LITTELFUSE 0452012.MRL Fuse, Surface Mount, NANO2 Slo-Blo 452 Series, 12 A, 72 V, 75 V, Slow Blow, SMD
Product details
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V AC | 72V |
| Fuse Current | 12A |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | NANO2 Slo-Blo 452 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 100A |
| Voltage Rating V DC | 75V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0452012.MRL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.75
-70%$3.75
$1.12LITTELFUSE 0452012.MRL Fuse, Surface Mount, NANO2 Slo-Blo 452 Series, 12 A, 72 V, 75 V, Slow Blow, SMD
Product details
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V AC | 72V |
| Fuse Current | 12A |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | NANO2 Slo-Blo 452 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 100A |
| Voltage Rating V DC | 75V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0452012.MRL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V AC | 72V |
| Fuse Current | 12A |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | NANO2 Slo-Blo 452 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 100A |
| Voltage Rating V DC | 75V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0452012.MRL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











