LITTELFUSE 0453007.MR Fuse, Surface Mount, 453 Series, 7 A, 125 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, SMD
HomeStore
This is a Fuse, Surface Mount, 453 Series, 7 A, 125 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, SMD product from LITTELFUSE with the model number 0453007.MR
Product details
Product Range 453 Series
Fuse Current 7A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 32VDC
Blow Characteristic Very Fast Acting
Fuse Case Style SMD
Breaking Capacity Current AC 50A
Breaking Capacity Current DC 300A
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0453007.MR
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Product Range 453 Series
Fuse Current 7A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 32VDC
Fuse Case Style SMD
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0453007.MR
Description
Fuse Current 7A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 32VDC
Part Number 0453007.MR
LITTELFUSE 0453007.MR Fuse, Surface Mount, 453 Series, 7 A, 125 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, SMD | Tanotis