
Littelfuse 37001000410 Fuse PCB Leaded 100 mA 250 V TR5 370 Series Fast Acting Radial
Product details
| Fuse Current | 100mA |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Product Range | TR5 370 Series |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 37001000410 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.60
-70%$1.60
$0.48Littelfuse 37001000410 Fuse PCB Leaded 100 mA 250 V TR5 370 Series Fast Acting Radial
Product details
| Fuse Current | 100mA |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Product Range | TR5 370 Series |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 37001000410 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Current | 100mA |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Product Range | TR5 370 Series |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 37001000410 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











