
LITTELFUSE CG75L Gas Discharge Tube (GDT), Low Capacitance, CG Series, 75 V, Axial Leaded, 100 A, 650 V
LITTELFUSE CG75L Gas Discharge Tube (GDT), Low Capacitance, CG Series, 75 V, Axial Leaded, 100 A, 650 V
Product details
| Product Range | CG Series |
| DC Breakover Voltage | 75V |
| GDT Case Style | Axial Leaded |
| Impulse Discharge Current | 100A |
| Impulse Sparkover Voltage | 650V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | CG75L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.99
-70%$4.99
$1.50LITTELFUSE CG75L Gas Discharge Tube (GDT), Low Capacitance, CG Series, 75 V, Axial Leaded, 100 A, 650 V
Product details
| Product Range | CG Series |
| DC Breakover Voltage | 75V |
| GDT Case Style | Axial Leaded |
| Impulse Discharge Current | 100A |
| Impulse Sparkover Voltage | 650V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | CG75L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | CG Series |
| DC Breakover Voltage | 75V |
| GDT Case Style | Axial Leaded |
| Impulse Discharge Current | 100A |
| Impulse Sparkover Voltage | 650V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | CG75L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











