
Littelfuse V25S320P TVS Varistor 320 V 420 Ultramov 25S Series 825 Radial Leaded Metal Oxide (MOV)
Littelfuse V25S320P TVS Varistor 320 V 420 Ultramov 25S Series 825 Radial Leaded Metal Oxide (MOV)
Product details
| Voltage Rating VAC | 320V |
| Voltage Rating V DC | 420V |
| Product Range | UltraMOV 25S Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 825V |
| Varistor Case Style | Radial Leaded |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 22kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V25S320P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Littelfuse V25S320P TVS Varistor 320 V 420 Ultramov 25S Series 825 Radial Leaded Metal Oxide (MOV)
Product details
| Voltage Rating VAC | 320V |
| Voltage Rating V DC | 420V |
| Product Range | UltraMOV 25S Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 825V |
| Varistor Case Style | Radial Leaded |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 22kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V25S320P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Voltage Rating VAC | 320V |
| Voltage Rating V DC | 420V |
| Product Range | UltraMOV 25S Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 825V |
| Varistor Case Style | Radial Leaded |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 22kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V25S320P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











