LUMBERG KLB 13 Phone Audio Connector, 3 Contacts, Jack, 2.5 mm, Chassis Mount, Silver Plated Contacts
LUMBERG KLB 13 Phone Audio Connector, 3 Contacts, Jack, 2.5 mm, Chassis Mount, Silver Plated Contacts
- 34VAC/DC Voltage rating
- 0.5A Current rating
- 10?R Insulation resistance
- <=50mR Contact resistance
Applications
Audio
Product details
| No. of Contacts | 3Contacts |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Gender | Jack |
| Product Range | - |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Connector Body Material | Plastic Body |
| Connector Mounting | Chassis Mount |
Other details
| Brand | LUMBERG |
| Part Number | KLB 13 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.28
-70%$2.28
$0.68LUMBERG KLB 13 Phone Audio Connector, 3 Contacts, Jack, 2.5 mm, Chassis Mount, Silver Plated Contacts
- 34VAC/DC Voltage rating
- 0.5A Current rating
- 10?R Insulation resistance
- <=50mR Contact resistance
Applications
Audio
Product details
| No. of Contacts | 3Contacts |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Gender | Jack |
| Product Range | - |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Connector Body Material | Plastic Body |
| Connector Mounting | Chassis Mount |
Other details
| Brand | LUMBERG |
| Part Number | KLB 13 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 34VAC/DC Voltage rating
- 0.5A Current rating
- 10?R Insulation resistance
- <=50mR Contact resistance
Applications
Audio
Product details
| No. of Contacts | 3Contacts |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Gender | Jack |
| Product Range | - |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Connector Body Material | Plastic Body |
| Connector Mounting | Chassis Mount |
Other details
| Brand | LUMBERG |
| Part Number | KLB 13 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











