
Marquardt 01834.3402-00 Rocker Switch Non Illuminated Dpdt Momentary Spring Return Black Panel 4 A
Marquardt 01834.3402-00 Rocker Switch Non Illuminated Dpdt Momentary Spring Return Black Panel 4 A
Product details
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Configuration | DPDT |
| Switch Operation | Momentary Spring Return |
| Actuator / Cap Colour | Black |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Current Max | 4A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Product Range | Series 1830 |
Other details
| Brand | MARQUARDT |
| Part Number | 01834.3402-00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $9.94
-70%$9.94
$2.98Marquardt 01834.3402-00 Rocker Switch Non Illuminated Dpdt Momentary Spring Return Black Panel 4 A
Product details
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Configuration | DPDT |
| Switch Operation | Momentary Spring Return |
| Actuator / Cap Colour | Black |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Current Max | 4A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Product Range | Series 1830 |
Other details
| Brand | MARQUARDT |
| Part Number | 01834.3402-00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Configuration | DPDT |
| Switch Operation | Momentary Spring Return |
| Actuator / Cap Colour | Black |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Current Max | 4A |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Product Range | Series 1830 |
Other details
| Brand | MARQUARDT |
| Part Number | 01834.3402-00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



