
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX933ESA+ Analogue Comparator, Low Voltage, Micropower, 2, 12 µs, 2.5V to 11V, ± 1.25V to ± 5.5V, NSOIC
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX933ESA+ Analogue Comparator, Low Voltage, Micropower, 2, 12 µs, 2.5V to 11V, ± 1.25V to ± 5.5V, NSOIC
Product details
| No. of Comparators | 2 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Supply Voltage Range | 2.5V to 11V, ± 1.25V to ± 5.5V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Response Time | 12µs |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | NSOIC |
| IC Output Type | - |
| Comparator Type | Micropower |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX933ESA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX933ESA+ Analogue Comparator, Low Voltage, Micropower, 2, 12 µs, 2.5V to 11V, ± 1.25V to ± 5.5V, NSOIC
Product details
| No. of Comparators | 2 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Supply Voltage Range | 2.5V to 11V, ± 1.25V to ± 5.5V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Response Time | 12µs |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | NSOIC |
| IC Output Type | - |
| Comparator Type | Micropower |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX933ESA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Comparators | 2 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Supply Voltage Range | 2.5V to 11V, ± 1.25V to ± 5.5V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Response Time | 12µs |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | NSOIC |
| IC Output Type | - |
| Comparator Type | Micropower |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX933ESA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











