
Maxtena M8HCT-A-SMA Antenna Gnss 1.559 GHz to 1.606 0.5 dB Right Hand Circular SMA Connector
Maxtena M8HCT-A-SMA Antenna Gnss 1.559 GHz to 1.606 0.5 dB Right Hand Circular SMA Connector
Product details
| Antenna Type | GNSS |
| Frequency Min | 1.559GHz |
| Frequency Max | 1.606GHz |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| Gain | 0.5dB |
| VSWR | 2 |
| Input Power | - |
| Input Impedance | - |
| Antenna Polarisation | Right Hand Circular |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MAXTENA |
| Part Number | M8HCT-A-SMA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $389.48
-70%$389.48
$116.84Maxtena M8HCT-A-SMA Antenna Gnss 1.559 GHz to 1.606 0.5 dB Right Hand Circular SMA Connector
Product details
| Antenna Type | GNSS |
| Frequency Min | 1.559GHz |
| Frequency Max | 1.606GHz |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| Gain | 0.5dB |
| VSWR | 2 |
| Input Power | - |
| Input Impedance | - |
| Antenna Polarisation | Right Hand Circular |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MAXTENA |
| Part Number | M8HCT-A-SMA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Antenna Type | GNSS |
| Frequency Min | 1.559GHz |
| Frequency Max | 1.606GHz |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| Gain | 0.5dB |
| VSWR | 2 |
| Input Power | - |
| Input Impedance | - |
| Antenna Polarisation | Right Hand Circular |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MAXTENA |
| Part Number | M8HCT-A-SMA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











