
MaxxMove Mid-Size Collection Box for GoPro HERO & Accessories
| General | |
|---|---|
| Width | 8.7 in |
| Depth | 6.7 in |
| Height | 2.8 in |
| Weight | 16.01 oz |
| Carrying Case | |
|---|---|
| Type | Case |
| Recommended Use | For action camera / accessories |
| Protection | Shockproof, dust resistant, scratch resistant, vibration proof |
| Closure Type | Zipper |
| Additional Compartments | Internal mesh pocket |
| Included Accessories | Foam insert |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.85 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 9.7 x 7.2 x 4.0" |
More Images



MaxxMove Mid-Size Collection Box for GoPro HERO & Accessories
| General | |
|---|---|
| Width | 8.7 in |
| Depth | 6.7 in |
| Height | 2.8 in |
| Weight | 16.01 oz |
| Carrying Case | |
|---|---|
| Type | Case |
| Recommended Use | For action camera / accessories |
| Protection | Shockproof, dust resistant, scratch resistant, vibration proof |
| Closure Type | Zipper |
| Additional Compartments | Internal mesh pocket |
| Included Accessories | Foam insert |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.85 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 9.7 x 7.2 x 4.0" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| General | |
|---|---|
| Width | 8.7 in |
| Depth | 6.7 in |
| Height | 2.8 in |
| Weight | 16.01 oz |
| Carrying Case | |
|---|---|
| Type | Case |
| Recommended Use | For action camera / accessories |
| Protection | Shockproof, dust resistant, scratch resistant, vibration proof |
| Closure Type | Zipper |
| Additional Compartments | Internal mesh pocket |
| Included Accessories | Foam insert |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.85 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 9.7 x 7.2 x 4.0" |




















