
MCM Audio Select 55-3213 200W RMS 4 Ohm Paper Cone Woofer Pro 15 Inch Mcm
Product details
| Transducer Function | Woofer |
| Power Rating RMS | 200W |
| Frequency Response Min | 50Hz |
| Frequency Response Max | 2.5kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM AUDIO SELECT |
| Part Number | 55-3213 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MCM Audio Select 55-3213 200W RMS 4 Ohm Paper Cone Woofer Pro 15 Inch Mcm
Product details
| Transducer Function | Woofer |
| Power Rating RMS | 200W |
| Frequency Response Min | 50Hz |
| Frequency Response Max | 2.5kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM AUDIO SELECT |
| Part Number | 55-3213 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Transducer Function | Woofer |
| Power Rating RMS | 200W |
| Frequency Response Min | 50Hz |
| Frequency Response Max | 2.5kHz |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MCM AUDIO SELECT |
| Part Number | 55-3213 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











