MEAN WELL SKMW15F-05 Isolated Through Hole DC/DC Converter, 4:1, 15 W, 1 Output, 5 V, 3 A
HomeStore
Warnings
Product details
Power Supply Applications: -
Input Ratio: 4:1
Output Power Max: 15W
No. of Outputs: 1 Output
Output Voltage - Output 1: 5V
Output Current - Output 1: 3A
Output Voltage - Output 2: -888V
Output Current - Output 2: -888A
Output Regulation: Regulated
Isolation Voltage: 3kV
DC / DC Converter Type: DIP
Input Voltage DC Nom: 24V
DC / DC Converter Output Type: Fixed, Adjustable
Width: 25.4mm
Height: 10.2mm
Depth: 25.4mm
Input Voltage DC Min: 9V
Input Voltage DC Max: 36V
Product Range: SKMW15 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number SKMW15F-05
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Warnings
Product details
Power Supply Applications: -
Input Ratio: 4:1
Output Power Max: 15W
No. of Outputs: 1 Output
Output Voltage - Output 1: 5V
Output Current - Output 1: 3A
Output Regulation: Regulated
Isolation Voltage: 3kV
DC / DC Converter Type: DIP
Input Voltage DC Nom: 24V
Width: 25.4mm
Height: 10.2mm
Depth: 25.4mm
Input Voltage DC Min: 9V
Input Voltage DC Max: 36V
Product Range: SKMW15 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number SKMW15F-05
Description
Output Power Max: 15W
Output Voltage - Output 1: 5V
Output Current - Output 1: 3A
Isolation Voltage: 3kV
Input Voltage DC Nom: 24V
Width: 25.4mm
Height: 10.2mm
Depth: 25.4mm
Input Voltage DC Min: 9V
Input Voltage DC Max: 36V
Part Number SKMW15F-05
MEAN WELL SKMW15F-05 Isolated Through Hole DC/DC Converter, 4:1, 15 W, 1 Output, 5 V, 3 A | Tanotis