
MENTOR 331.61 Knob, Round Shaft, 6 mm, Plastic, Round with Indicator Line, 14.5 mm
- Black colour
Applications
Industrial
Product details
| Shaft Diameter | 6mm |
| Knob / Dial Style | Round with Indicator Line |
| Shaft Type | Round Shaft |
| Knob Material | Plastic |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Product Range | - |
| Knob Diameter | 14.5mm |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 331.61 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $7.45
-70%$7.45
$2.23MENTOR 331.61 Knob, Round Shaft, 6 mm, Plastic, Round with Indicator Line, 14.5 mm
- Black colour
Applications
Industrial
Product details
| Shaft Diameter | 6mm |
| Knob / Dial Style | Round with Indicator Line |
| Shaft Type | Round Shaft |
| Knob Material | Plastic |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Product Range | - |
| Knob Diameter | 14.5mm |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 331.61 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Black colour
Applications
Industrial
Product details
| Shaft Diameter | 6mm |
| Knob / Dial Style | Round with Indicator Line |
| Shaft Type | Round Shaft |
| Knob Material | Plastic |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Product Range | - |
| Knob Diameter | 14.5mm |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 331.61 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










