
Metz Connect 142M4D95050 Sensor Cable M12 Right Angle 4 Position Plug RJ45 5 m 16.4 ft
Product details
| Connector Type A | M12 Sensor Right Angle 4 Position Plug |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METZ CONNECT |
| Part Number | 142M4D95050 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $89.05
-70%$89.05
$26.71Metz Connect 142M4D95050 Sensor Cable M12 Right Angle 4 Position Plug RJ45 5 m 16.4 ft
Product details
| Connector Type A | M12 Sensor Right Angle 4 Position Plug |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METZ CONNECT |
| Part Number | 142M4D95050 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | M12 Sensor Right Angle 4 Position Plug |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METZ CONNECT |
| Part Number | 142M4D95050 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











