MICROCHIP PIC18F45K80-I/P 8 Bit Microcontroller, Flash, PIC18FxxKxx, 64 MHz, 32 KB, 4 KB, 40 Pins, DIP
HomeStore
Product details
Controller Family/Series PIC18FxxKxx
Embedded Interface Type I2C, SPI, USART
No. of I/O's 35I/O's
Program Memory Size 32KB
No. of Pins 40Pins
Product Range -
Automotive Qualification Standard AEC-Q100
CPU Speed 64MHz
Supply Voltage Min 1.8V
MCU Case Style DIP
Packaging Each
Supply Voltage Max 5.5V
RAM Memory Size 4KB
MSL -
Other details
Brand MICROCHIP
Part Number PIC18F45K80-I/P
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of I/O's 35I/O's
Program Memory Size 32KB
No. of Pins 40Pins
Product Range -
CPU Speed 64MHz
Supply Voltage Min 1.8V
MCU Case Style DIP
Packaging Each
Supply Voltage Max 5.5V
RAM Memory Size 4KB
MSL -
Other details
Brand MICROCHIP
Part Number PIC18F45K80-I/P
Quantity Each
No. of Pins 40Pins
CPU Speed 64MHz
Supply Voltage Min 1.8V
Supply Voltage Max 5.5V
Part Number PIC18F45K80-I/P
MICROCHIP PIC18F45K80-I/P 8 Bit Microcontroller, Flash, PIC18FxxKxx, 64 MHz, 32 KB, 4 KB, 40 Pins, DIP | Tanotis