
Microchip RN4871-I/RM140. BLE Module V5.0 2.402-2.48GHZ 85DEG C
Product details
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.0 |
| Supply Voltage Min | 1.9V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Signal Range Max | 10m |
| Data Rate | 10Kbps |
| Bluetooth Class | - |
| Receive Sensitivity | -90dBm |
| Operating Temperature Min | -40ưC |
| Operating Temperature Max | 85ưC |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | RN4871-I/RM140. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Microchip RN4871-I/RM140. BLE Module V5.0 2.402-2.48GHZ 85DEG C
Product details
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.0 |
| Supply Voltage Min | 1.9V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Signal Range Max | 10m |
| Data Rate | 10Kbps |
| Bluetooth Class | - |
| Receive Sensitivity | -90dBm |
| Operating Temperature Min | -40ưC |
| Operating Temperature Max | 85ưC |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | RN4871-I/RM140. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.0 |
| Supply Voltage Min | 1.9V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Signal Range Max | 10m |
| Data Rate | 10Kbps |
| Bluetooth Class | - |
| Receive Sensitivity | -90dBm |
| Operating Temperature Min | -40ưC |
| Operating Temperature Max | 85ưC |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | RN4871-I/RM140. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











