
Mill MAX 110-99-320-41-001000 . IC & Component Socket 20 Contacts DIP 2.54 mm 110 Series 7.62 Beryllium Copper
Mill MAX 110-99-320-41-001000 . IC & Component Socket 20 Contacts DIP 2.54 mm 110 Series 7.62 Beryllium Copper
Product details
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Connector Type | DIP Socket |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| Product Range | 110 Series |
| Row Pitch | 7.62mm |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Tin Lead Plated Contacts |
Other details
| Brand | MILL MAX |
| Part Number | 110-99-320-41-001000 . |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mill MAX 110-99-320-41-001000 . IC & Component Socket 20 Contacts DIP 2.54 mm 110 Series 7.62 Beryllium Copper
Product details
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Connector Type | DIP Socket |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| Product Range | 110 Series |
| Row Pitch | 7.62mm |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Tin Lead Plated Contacts |
Other details
| Brand | MILL MAX |
| Part Number | 110-99-320-41-001000 . |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Connector Type | DIP Socket |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| Product Range | 110 Series |
| Row Pitch | 7.62mm |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Tin Lead Plated Contacts |
Other details
| Brand | MILL MAX |
| Part Number | 110-99-320-41-001000 . |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






