MOFLASH SIGNALLING AE20M-12FA Buzzer, Piezo, Continuous, 90dB, 2.9kHz, 12VDC, 12VAC, 20mA, IP55, 43mm Ext. Depth
HomeStore
This is a Buzzer, Piezo, Continuous, 90dB, 2.9kHz, 12VDC, 12VAC, 20mA, IP55, 43mm Ext. Depth product from MOFLASH SIGNALLING with the model number AE20M-12FA
Product details
Tones Continuous
Supply Voltage V AC 12VAC
Supply Voltage V DC 12VDC
Sound Level SPL 90dB
External Depth 43mm
IP / NEMA Rating IP55
Operating Temperature Min -20°C
Operating Temperature Max 60°C
Resonant Frequency 2.9kHz
Current Consumption 20mA
Product Range AE20M Series
Other details
Brand MOFLASH SIGNALLING
Part Number AE20M-12FA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Tones Continuous
Supply Voltage V AC 12VAC
Supply Voltage V DC 12VDC
Sound Level SPL 90dB
External Depth 43mm
IP / NEMA Rating IP55
Operating Temperature Max 60°C
Resonant Frequency 2.9kHz
Current Consumption 20mA
Product Range AE20M Series
Other details
Brand MOFLASH SIGNALLING
Part Number AE20M-12FA
Description
Supply Voltage V AC 12VAC
Supply Voltage V DC 12VDC
External Depth 43mm
Operating Temperature Max 60°C
Resonant Frequency 2.9kHz
Current Consumption 20mA
Part Number AE20M-12FA
MOFLASH SIGNALLING AE20M-12FA Buzzer, Piezo, Continuous, 90dB, 2.9kHz, 12VDC, 12VAC, 20mA, IP55, 43mm Ext. Depth | Tanotis